Berbera vagyok, a bázikus szépségápolás szerelmese, a Berber Beauty szakértője.
Mi is az a bázikusság? És miért fontos?
Megvannak még a középiskolai kémiaórák?
Akkor bizonyára emlékszel, hogy a szervezetednek van egy bizonyos sav-bázis egyensúlya; biztos hallottál már elsavasodásról, savtúltengésről, lúgosító kúrákról – ha más nem, akkor a tévéreklámokban.
De mit jelent ez az egész?
A sav-bázis egyensúly azt jelenti, hogy vannak a savas dolgok és a bázikus (vagy lúgos) dolgok, amiknek illik egyensúlyban lennie. Ha visszagondolsz arra a bizonyos kémiaórára, biztos emlékszel a vékony, sárga lakmuszpapírra, amit különböző folyadékokba mártva ellenőriztétek azok pH értékét. Ez az érték jelzi, hogy mennyire savas, vagy mennyire lúgos egy adott anyag.
A pH skála 0-14-ig terjed, ennek fele, a 7-es szám jelzi a semleges, vagyis se nem savas, se nem lúgos állapotot.
Amikor azonban sav-bázis egyensúlyról beszélünk, akkor nem a 7-es szám az ideális számunkra, hanem a 7,1-8,5-ös érték: az emberi test egyes részeinek pH-értéke ezen a skálán mozog, vagyis szervezetünk enyhén lúgos. A kötőszövetek pH értéke általában 7,1-7,25, a vér 7,35-7,45, a magzatvíz pedig 8,5. De vannak a szervezetünknek savas területei is, mint például a gyomorsav, a nyál, vagy a vizelet.
Az anyagcsere célja a sav-bázis egyensúly, vagyis a szervek „gyári” pH-értékének fenntartása; sejtjeink működése során ugyanis szénsav és más savak termelődnek, amelyektől a vizelettel, széklettel, izzadással – sőt még a kilégzéssel is! – igyekszünk megszabadulni.
A csecsemő 9 hónapig lebeg a 8,5 pH értékű vízben, majd megszületik és vérének pH értéke akár 8 fölött is lehet!
Ám innentől fogva egész életünk másról sem szól, mint hogy fokozatosan elsavasodunk – ennek köszönhetjük később az öregedési folyamatokat és a betegségeket is.
Sajnos a modern életvitel egyre több „szemetet” juttat szervezetünkbe; ételeink tele vannak tartósítószerekkel, mesterséges ízfokozókkal és más vegyi anyagokkal, minden belégzéssel szmogot juttatunk tüdőnkbe, és szervezetünk egy idő után eljut arra a pontra, hogy a sok méreganyag már nem tud kiválasztódni – helyette a savakkal együtt felhalmozódik a szervezetben, betegségeket és más panaszokat okoz.
Hogyan tudod felvenni a versenyt az elsavasodással?
Hogyan segíthet a megfelelő szépségápolás abban, hogy egészségesebb legyél?
Hogyan tapasztaltam ki a saját bőrömön a bázikus testápolás csínját-bínját?
Nos, ezekről fog szólni ez a blog;)
Bázikus üdvözlettel,
Berbera
A BerberBeauty Alapítója
Tetszett a cikk? Nyomj a like gombra!
Szeretnél még többet olvasni a témában? Látogasd meg a weboldalunkat, vagy kövess a facebook-on!
Úgy érzed, hogy ez az írás másnak is hasznos lehet? Nyomj a megosztásra!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: